Tunča salāti

Kartupeļu salāti švābu gaumē

Kartupeļu salāti švābu gaumē ir lieliska piedeva vai patstāvīgs, sātīgs un gards pamatēdiens. Salātus ēd kā piedevu pie desiņām, kotletītēm vai cepeša. Recepti kartupeļu salātiem švābu gaumē, kas gatavoti sātīgā gaļas buljonā un ēdami arī silti, piedāvā Zane Pudule

Ievads

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

Tunča salāti ir lieliski gan ikdienā, gan svētku galdā. Ikdienā vislabāk tos gatavot, ja no pusdienām pāri palikusi bļodiņa aukstu makaronu, vislabāk spirāles formā. Pasta un tuncis garantē sāta sajūtu, bet zaļās salātlapas, gurķi un zaļumi parūpēsies par pavasarīgu garšu un krāsu.

Ja nu kādam negaršo rukola, to var mierīgi nelikt. Toties var pielikt mazas, svaigas skābenītes, mazas spinātu lapiņas, lauka salātus jeb rapunceļus. Ja gadās pabūt mežā un dabūt zaķskābenes, tās arī der. Vai kādas jaunas, mazas pieneņu lapiņas. Ja tava reliģija neliek šķēršļus ogām salātos, var sezonā var pievienot arī tās. Mūsmājās vasarā reizēm esam piegriezuši zemenes.

Proporcijas, kā jau salātiem, ir diezgan aptuvenas un ļaujas improvizācijām. Ko gan gribētu no sirds šeit piekodināt: šo salātu trumpis un slepenā sastāvdaļa ir piparmētras lapiņas. Patiesībā tieši piparmētra piešķir šiem salātiem to īpašo, maģiski svaigo garšu. Vasarā, kad piparmētras var sameklēt savā dārzā, labāk ņemt mazās, jaunās lapiņas.

Ja šos salātus kā vienus no daudziem ēdieniem gatavo svētku galdam, tos vajag iejaukt pirms pašas likšanas galdā. Kā jau visi salāti, kuru sastāvā ir zaļās salātlapas, svarīgi, lai tās nonāk uz šķīvja pēc iespējas kraukšķīgās, lai gurķi nav atsulojušies un zaļumi savītuši. Nav gan raižu, ko darīt, ja šie salāti paliek pāri. Tā vienkārši nenotiek.

Tunča salāti

Sastāvdaļas

  • 1 kārbiņa konservētu tunča gabaliņu savā sulā (180/130 g ar un bez šķidruma)
  • 1 galviņa salātlapu, der arī salātlapu maisījumi
    (~ 120–150 g)
  • Sauja rukolas salātu pēc izvēles
  • 1 svaigs lauka gurķis vai ½ garā gurķa
  • Maza bļodiņa vārītas aukstas pastas (spirāles formā)
  • 100–150 g majonēzes
  • Sauja svaigu piparmētras lapiņu
  • Zaļumi pēc izvēles – dilles, lociņi, pētersīļi
  • Šķipsniņa sāls un maltu melno piparu

Soļi

Solis 1

Šos salātus labi gatavot no pamatēdienā pāri palikušas pastas. Ja tādas nav, sālsūdenī novāra nedaudz spirāļu pastas un atdzesē.

Solis 2

Tunci notecina sietiņā un ar dakšiņu sadala mazākos gabaliņos.

Solis 3

Noskalo un nosusina salātus, zaļumus un gurķi.

Solis 4

Gurķi nomizo, sagriež gabaliņos un liek bļodā. Zaļumu lapiņas sasmalcina.

Solis 5

Salātlapas un rukolas salātus saplucina gabaliņos un pievieno gurķiem.

Solis 6

Pievieno tunča gabaliņus, pastu, zaļumus, majonēzi, šķipsniņu sāls un maltu melno piparu (labāk svaigi maltu), un sajauc salātus.

Solis 7

Pasniedz nekavējoties. Salāti nav piemēroti ilgstošai uzglabāšanai. Ja salātus gatavo viesību galdam, tos sajauc īsi pirms likšanas galdā.

Mūsu grāmata

Izpārdota!

Saistītās receptes

Kartupeļu salāti švābu gaumē

Kartupeļu salāti švābu gaumē

Kartupeļu salāti švābu gaumē ir lieliska piedeva vai patstāvīgs, sātīgs un gards pamatēdiens. Salātus ēd kā piedevu pie desiņām, kotletītēm vai cepeša. Recepti kartupeļu salātiem švābu gaumē, kas gatavoti sātīgā gaļas buljonā un ēdami arī silti, piedāvā Zane Pudule

Koča. Grūbu biezputra

Koča. Grūbu biezputra

10. oktobrī atzīmē Starptautisko putras dienu. Tam par godu dalīsimies ar kočas recepti. Šo gardo miežu grūbu putru mums gatavoja Edīte Krastiņa, saimniece no Rūjienas puses. Un gatavoja to īstā maizes krāsnī.

Pupiņu salāti

Pupiņu salāti

Ja mājās būs bļoda vārītu pupiņu, cilvēks badu nemirs. Protams, nav nekāda vaina arī veikala bundžu pupām. Bet mūsmājās esam nolēmuši ar saviem pirkumiem pēc iespējas atbalstīt vietējos pārtikas audzētājus.

Mūsu sadarbības partneri