Kas mēs esam? Īsā versija.

Šis ir Sandras un Valda Ošiņu privāts, nekomerciāls projekts, ar kura palīdzību vēlamies dalīties ar mūsu pieredzi un zināšanām par ēdienu gatavošanu, kā arī stāstīt par cilvēkiem un viņu dzīvi dažādos Latvijas novados, kurus satiekam mūsu pētījumos un tradīcijām, kuras saglabājušās līdz mūsdienām. Šī ir daļa no mūsu projektu kopuma “Latviskais dzīvesstils. Identitāte.”

Mēs cienām mūsu mājas lapas lietotāju privātuma tiesības un rūpējamies par viņu datu drošību.

Apmeklējot mūsu mājas lapu, jūs piekrītiet nosacījumiem, kuri izskaidroti šajā sadaļā par privātumu. Mēs neuzņemamies atbildību par saturu un privātuma politiku citās mājas lapās, kuras nav mūsu pārziņā, pat ja mēs ievietojam saites uz tām, vai viņi pievieno mūsu saiti savā tīmekļa vietnē.

Kādus personiskos datus un kādiem nolūkiem mēs uzkrājam?

Komentāri

Ja jūs ierakstiet komentāru mūsu lapā, automātiski tiek uzkrāti dati, kuri redzami komentāru formā, kā arī apmeklētāja IP adrese un pārlūkprogrammas saite, lai palīdzētu aizsargprogrammai noteikt, vai netiek sūtīts surogātpasts.

No jūsu e-pasta adreses var tikt izveidota anonīma datu virkne, kura tiek nosūtīta Gravatar servisam, lai pārliecinātos, vai jūs to izmantojiet. Gravatar pakalpojuma konfidencialitātes politika ir pieejama šeit: https://automattic.com/privacy/. Pēc jūsu komentāra apstiprināšanas, jūsu profila attēls kļūst redzams pie jūsu atstātā komentāra.

Attēli

Ja jūs sūtiet attēlus augšupielādēšanai mūsu mājas lapā un nevēlaties, lai kāds uzzinātu par attēlā redzamā atrašanās vietu, ieteicams tos nesūtīt ar iegultiem attiecīgajiem EXIF datiem (GPS koordinātēm).

 

Sīkfaili

Mūsu lapas lietošanai nav nepieciešama reģistrēšanās, tādēļ mēs neuzkrājam papildu datus, izņemot augstākminētos attiecībā uz komentāriem vai Jūsu iesūtītajiem materiāliem. Ja jūs ierakstiet komentāru, jūs variet izvēlēties saglabāt savu vārdu, e-pasta adresi un tīmekļa vietni sīkfailos. Tas ir paredzēts jūsu ērtībām, lai nebūtu jāaizpilda forma katru reizi, kad jūs rakstiet komentāru mūsu lapā.

 

Kas ir sīkfaili?

Sīkfaili ir neliela apjoma dati teksta formā, kas tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā tiek nosūtīti uz jūsu datora atmiņu. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkfaili no datora tiek nosūtīti atpakaļ uz izcelsmes vietni vai citu vietni, kas atpazīst šos sīkfailus.

Sīkfaili darbojas kā konkrētas vietnes atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tostarp sīkfaili var atcerēties jūsu iestatījumus, lai uzlabotu lietotāja ērtības.

Papildinformāciju par sīkfailiem, tai skaitā to, kādi sīkfaili ir iestatīti jūsu datorā un kā tos pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt vietnē https://www.aboutcookies.org/.

 

No citām tīmekļa vietnēm iegultais saturs

Rakstos mūsu lapā var būt iegults saturs no citām tīmekļa vietnēm, piemēram, video, attēli uc. Šajā gadījumā iegultais saturs un tā lietošanas noteikumi darbojas tieši tāpat kā gadījumā, ja jūs apmeklētu attiecīgo tīmekļa vietni tieši.

 

Cik ilgi mēs saglabājam jūsu datus

Ja atstājiet komentāru, pats komentārs un tā metadati tiek saglabāti uz nenoteiktu laiku. Tas palīdz mums automātiski atpazīt un apstiprināt jūsu turpmākos komentārus, negaidot katra atsevišķā ieraksta apstiprināšanu. Šie dati tiek saglabāti uz nenoteiktu laiku.

 

Kādas ir Jūsu tiesības attiecībā uz Jūsu datiem

Ja Jūs mūsu mājas lapā esiet reģistrējies/reģistrējusies un ierakstījis/ierakstījusi komentārus, variet pieprasīt saņemt eksportētu failu ar mūsu rīcībā esošajiem Jūsu personas datiem. Jums ir tiesības ierobežot savu personas datu lietošanu saskaņā ar piemērojamiem normatīvajiem aktiem, kā arī pieprasīt izdzēst mūsu rīcībā esošos Jūsu personas datus. Tas neietver datus, kas mums jāglabā administratīviem, juridiskiem vai drošības mērķiem.

 

Kur mēs sūtām Jūsu datus

Apmeklētāju komentāri tiek pārbaudīti, izmantojot automatizētu surogātpasta noteikšanas pakalpojumu. Anonīmā veidā dati tiek apstrādāti arī statistikas datu vākšanai tīmekļa vietnēs Google Analytics un Gemius.

 

Par Google Analytics

Mēs mūsu mājas lapā izmantojam Google Inc. programmas Google Analytics sīkfailus. Google Analytics sīkfailu izmantošanas mērķis ir vietnes satura kvalitātes uzlabošana un pielāgošana lietotāju ērtībām. Šo sīkfailu iegūtā informācija par vietnes izmantošanu tiek nosūtīta uz Google serveri un tur tiek saglabāta. Vietnes apmeklētāja IP adrese, lietojot IP anonimizāciju, tiek saīsināta Eiropas Savienības un Eiropas ekonomikas zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV esošos Google serveros.

Plašāk ar Google Analytics pakalpojumu sniegšanas noteikumiem var iepazīties vietnē http://www.google.com/analytics/terms/us.html.

Jūs varat atteikties no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejupielādējot un aktivizējot Google Analytics atteikšanās papildrīku (spraudni) (https://support.google.com/analytics/answer/181881 vai http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de).

 

Par Gemius

Gemius ir starptautiska kompānija, kas mēra interneta auditorijas paradumus, ievācot sīkfailus un interneta pārlūkprogrammu datus. Papildus tam, Gemius ievāc anonimizētus datus par interneta lietotājiem, šādā veidā iegūstot informāciju par viņu sociāli demogrāfiskajiem datiem, lai palīdzētu klientiem padarīt savas mājas lapas un interneta pakalpojumus lietotājiem draudzīgākus – gan satura ziņā, gan pakalpojumu kvalitātē. Tuvāk ar Gemius privātuma politiku variet iepazīties vietnē https://www.gemius.lv/privatuma-politika.html