Svētdiena, 29 oktobris, 2017
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Staks. Vecais, labais staks no kaņepēm

Staks_VO_190795

Šoruden mūsu ceļi ved uz Vidzemi, kur ar KKF atbalstu un sadarbībā ar Latvijas vēstures muzeju un RSU antropologiem sākam vairākus gadus ilgu pētījumu par to, kā dzīvo cilvēki Latvijas laukos.

Lasīt vairāk.

Otrdiena, 9 maijs, 2017 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Vistu aknu pastēte

Vistu aknu pastete

Ar lielu prieku pieņēmām ielūgumu uz Ķekavas putnu fabriku, kurā prezentēja jaunumus – no 2017. gada vasaras sākuma veikalos parādīsies paaugstinātas kvalitātes vistas gaļa ar atzīmi “Audzēts bez antibiotikām”. Tam par godu piedāvājam cāļu aknu pastētes recepti. Šī noteikti ir mūsmāju iecienītākā pastētes recepte, kuru pie mums ēduši cilvēki, kuri ikdienā sakās esam veģetārieši, un tādi, kuri parasti neēd aknas.

Aknu pastētei no cāļu aknām raksturīga maiga garša un smalka faktūra. Papildināta ar dažādām piedevām, tā ir izcila maizīšu gatavošanai gan vienkāršām brokastīm un vakariņām, gan viesību bufetes galdā.  Tomēr līdz šim to gatavojām ne pārāk bieži, ņemot vērā faktu, ka broileru aknās mēdz izfiltrēties visas diskutablās vielas, ko cāļi parasti spiesti uzņemt lielajās putnu fabrikās – antibiotiku atliekas un hormoni, tāpat trūkst pārliecinošas informācijas, kā tās ietekmē ģenētiski modificēta pārtika. Gaļas lielražošana reti ir atvērta dažādiem neērtiem klientu jautājumiem. Lasīt vairāk.

Otrdiena, 7 marts, 2017 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Ābolu pankūkas

Ābolu pankūkas

Recepte veltīta Paulai un Mārcim.

Ābolu pankūkas vairākas reizes gadā ir īpašas. Pirmo reizi tās var cept vasaras pilnbriedā, kad dārzos sāk birt “dzidrie” vai rožāboli. Otrā reize ir tad, kad ienākas “antonovkas”. Bet uz pavasara pusi ļoti labi var izlietot arī maķenīt apvītušus ābolīšus, kuri no skata vairs nav tik pievilcīgi. Pankūkām tas nekaitē. Jo āboli skābāki, jo vairāk cukura vajadzēs iejaukt mīklā. Bet īstās pankūkas var izcept tikai no skābajiem āboliem, kas cepoties kļūst mutē kūstoši un maigi. Lasīt vairāk.

Otrdiena, 10 janvāris, 2017 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Ķeizaršmarns

 

kaiserschmarrn, ķeizaršmarns

Ķeizaršmarns ir austriešu saldais ēdiens. Tiešām karalisks pankūku paveids, tik pilnīgs, bagātīgs un sātīgs.
Mūsu mīļie Paula un Mārcis pēc sava pirmā mācību semestra Vīnes Universitātē brīvlaiku pavadīja Latvijā, baudot mājās it visu, pēc kā bija noilgojušies prombūtnē. Bet latviešu garšai ļoti tīkami ir gana daudz austriešu ēdienu, un vienu no zelta klasikas repertuāra Paula mums pagatavoja svētdienas brokastīs. Lasīt vairāk.

Piektdiena, 17 jūnijs, 2016 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Maizītes brokastīm un vakariņām. Un citām ēdienreizēm

Garsigas maizites brokastim un vakarinam

Maizes ražotāji Fazer Latvija brančā Annas dārzā pirms kāda laiciņa iepazīstināja ar jaunajiem maizes veidiem. Annas Birmane un Linda Vilmansone bija pagatavojušas maizītes ar dažādām piedevām: pirmais veids: biezpiens + banāns + mellenes, otrais veids: tītara fileja + vārīta paipalu ola + biezpiens + rīvēts gurķis + kumīns + citrona miziņa; trešais veids: avokado + krāsnī cepti tomāti + grilēta vistas fileja, ceturtais veids: cepts ābols + drumstalas + vaniļas saldējums + kanēlis. Notika balsošana, kuru veidu labāk ēst brokastīs, kuru – pusdienās, launagā vai vakariņās. Kā izrādījās, katrs no mums izvēlas ļoti dažādus variantus. Kāds labāk ēd kalorijām bagātas brokastis, kāds izvēlas spēcinošāku maltīti pirms sporta nodarbībām pēcpusdienā, ieradumi mijas ar impulsiem un emocijām. Lasīt vairāk.

Otrdiena, 5 aprīlis, 2016 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Biezā zviedru pankūka

Biezā pankūka

Mūsu kaimiņienes Intas Rukas iecienītāko recepšu krājumā stabilu vietu ieņēmusi recepte, kuru viņai reiz iemācīja Anna Karin, draudzene no Zviedrijas. Tā pati, kuras gardo piparkūku recepti publicējām gada sākumā. Par vienu lietu jau sen ir skaidrība – ja kāds ļoti garšīgi gatavo vienu ēdienu, tad arī pārējie būs labi.

Biezās pankūkas (Tjockpannkaka) Zviedrijā ir neticami populārs ēdiens, ko gatavo gan mājās, gan glaunos restorānos. Atkarībā no tā, kā pankūkas pasniedz, tās var būt gan vienkāršs komforta ēdiens, gan izsmalcināts gardums. Mājās biezo pankūku var ēst ar visu, ko parasti ēdam pie pankūkām. Zviedri ēd gan sāļā veidā ar saceptu bekonu, gan saldā veidā ar brūkleņu ievārījumu. Restorānos pankūkas pasniedz uz skaistiem šķīvjiem, ar dažādām smalkām piedevām, kas ēdienu padara vizuāli pievilcīgu un interesantu. No citām pankūkām šī atšķiras ar konsistenci un biezumu, mazliet līdzīga olu biskvītam, bet ir blīvāka un nav salda.

Intai patīk, ka biezā pankūka ietaupa laiku, ko citādi pavadītu pie plīts, cepot plānās vai mazās pankūkas. Laiku, ko tik labi var izmantot, lai noskatītos kādu labu filmu vai vienkārši atpūstos pēc darba dienas. Ja pankūku neapēd uzreiz, to paglabā, lai neapkalst, un nākamajā dienā sagriež garenās strēmelītēs un apcep sviestā. Tad ir vēl garšīgāk. To mēs tiešām pārbaudījām, uzcepot līdzi iedoto ciema kukuli.

Inta ar biezo pankūku mūs cienāja reizē, kad Anna Karin ciemojās Rīgā. Liels paldies viņām abām par omulīgo vakaru!

Sestdiena, 26 marts, 2016 - Gatavo ,

Lieldienu olas 2016

VO_4040397

Mums kā radošiem cilvēkiem arī tradicionālos svētkos allaž vajag pamēģināt ko jaunu. No augiem raibumam pamēģinājām atraitnītes (paldies Agitai Kotovičai no dārzniecības “Bites”par stādiņiem). No dažām iekrāsojās pārsteidzoši spilgti zaļgani plankumi. Lasīt vairāk.

Otrdiena, 31 marts, 2015 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Olu krāsošana 2015

00_Lieldienu_olas_VO_4209626

Kad lielais trauks pilns ar sīpolu mizām, skaidrs, ka Lieldienas vairs nav aiz kalniem. Nopirkām arī sarkano kāpostu, tas mūsmājās pēc labās pieredzes iecienīts olu krāsošanai, turpmāk lietosim to ik Lieldienas. Tā kā katru reizi izmēģinām arī ko jaunu, pērn izvēlējāmies sarkano karkade tēju un valriekstu čaulas. Lasīt vairāk.

Sestdiena, 27 septembris, 2014 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Putraimdesa

Putraimdesa_8029732

Rudens. Sestdienas rītā pamostamies un zinām, ka dārzā mūs gaida čaukstošu lapu klājiens, grābekļi un dažas stundas svaigā gaisā. Brokastīs jābauda kas sātīgāks. Šīs nedēļas Dzirciema ielas tirdziņā Baiba Mīļā mūs aplaimoja ar ziņu, ka viņai esot izdevies savas putramdesas recepti novest līdz pilnībai, un nu varam nobaudīt rezultātu. Šai bildē redzamās desas gan ir ceptas citā reizē, bet arī bija gardas. Lasīt vairāk.

Sestdiena, 19 aprīlis, 2014 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Lieldienu olas 2014

Šogad esam izmēģinājuši vēl dažus olu krāsu veidus. Ne visi bija veiksmīgi, ja kādam no šeit aprakstītajiem neveiksmīgajiem variantiem ir izdevies labs rezultāts, lūdzu, atrakstiet mums! Lasīt vairāk.

© 2010 Garšīgā Latvija. Visas tiesības aizsargātas