Piparkūku mandalas

Ķimeņu kartupeļu cepumi

Ķimeņu cepumi ļoti piestāv laikam starp Jāņiem un Pēteriem. Cepumi ir ļoti, patiešām, ļoti garšīgi. Ja cepsi tos viesībām, cepumi pazudīs zibenīgi, to zinām no pieredzes.

Ievads

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

Šogad pirmo reizi izmēģinājām veidot piparkūku mandalas.

Mandalu zīmēšana harmonizē cilvēka garīgo pasauli, atjauno līdzsvaru. Tā ir sava veida meditācija, kas palīdz personības izaugsmei. Zīmējumu veido no dažādiem simboliskiem ornamentiem.

Mandalās ir sastopami dažādu reliģiju simboli, kurus var dažādi traktēt. Bet katra no tām pauž konkrētā cilvēka tā brīža iekšējo stāvokli.

Mākslinieces secināja, ka šīs formas piparkūkas rotāt bija patiešām atšķirīgi. Apaļā forma ir ļoti pateicīga dažādām radošām izpausmēm. Rezultātā tapa vizuāli ļoti pievilcīgas dāvanas ar dziļāku jēgu. Tāpat kā vasaras saulgriežos apaļais simbols iezīmējas dažādos rituālu piederumos – sierā, vainagos, tā arī šīs apaļās piparkūkas sasaucas ar saules ritu. Lai ar šo iezīmējam brīdi, kad dienas atkal top garākas!

Piparkūkas cepa un rotāja jaunās mākslinieces Ingūna Levša, Vivianna Maria Staņislavska, Milda Ošiņa no LMA un apmaiņas studente no Bratislavas Zuzana Hánová (vēl līdz 30. decembrim variet apmeklēt Jarmarku Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ir arī viņu darbi). Palīdzību neliedza arī IT students Reinis Znotiņš no RTU, kurš savulaik absolvējis Rīgas centra daiļamatniecības pamatskolu.

Ja nejūtieties pārliecināti par savām mākslinieka spējām, sākotnēji idejas mandalu rakstiem var arī atrast internetā:
http://www.pinterest.com/deborahbeaupre/henna-mandala-patterns-designs/
http://www.pinterest.com/bonnielarter/hennamandala/

Ja vēlaties piparkūku mīklu gatavot paši, recepte šeit. Turpat atradīsiet arī informāciju, kā pagatavot olbaltumu glazūru.

Mandalas

Mūsu grāmata

Izpārdota!

Saistītās receptes

Ķimeņu kartupeļu cepumi

Ķimeņu kartupeļu cepumi

Ķimeņu cepumi ļoti piestāv laikam starp Jāņiem un Pēteriem. Cepumi ir ļoti, patiešām, ļoti garšīgi. Ja cepsi tos viesībām, cepumi pazudīs zibenīgi, to zinām no pieredzes.

Medus piparkūkas

Medus piparkūkas

Mājās gatavota piparkūku mīkla ir īsta mīkla. Vismaz tā tas bija man līdz šim gadam. Beidzot TAS ir noticis: esmu izveidojusi savu ideālo recepti.

Rudzu piparkūkas

Rudzu piparkūkas

Ar piparkūku recepti dalāmies pašā Ziemassvētku priekšvakarā. Zināms, ka labāk mīklu gatavot kādu laiku iepriekš un nobriedināt, bet būs labi arī tad, ja samīcīsiet to tikai kādu dienu vai pat dažas stundas pirms cepšanas.

Mūsu sadarbības partneri