Maizītes brokastīm un vakariņām

Pupiņu pastēte

Vai tomēr pupiņu smēriņš? Vai varbūt biezenis? Vai ķausis? Sauc, kā gribi, šo blendēto pupiņu masu ar dažādām piedevām, atdzesētu smērē uz maizītes, ēd ar karoti, siltu var ēst kā piedevu vai pamatēdienu. Ja kartupeļu biezeni ar baudu ēd ikviens, tad līdzīgā veidā pagatavotas pupiņas līdz šim nav tik ļoti ierasts ēdiens.

Ievads

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

17/06/2016

Maizes ražotāji Fazer Latvija brančā Annas dārzā pirms kāda laiciņa iepazīstināja ar jaunajiem maizes veidiem. Anna Birmane un Linda Vilmansone bija pagatavojušas maizītes ar dažādām piedevām: pirmais veids: biezpiens + banāns + mellenes, otrais veids: tītara fileja + vārīta paipalu ola + biezpiens + rīvēts gurķis + kumīns + citrona miziņa; trešais veids: avokado + krāsnī cepti tomāti + grilēta vistas fileja, ceturtais veids: cepts ābols + drumstalas + vaniļas saldējums + kanēlis. Notika balsošana, kuru veidu labāk ēst brokastīs, kuru – pusdienās, launagā vai vakariņās. Kā izrādījās, katrs no mums izvēlas ļoti dažādus variantus. Kāds labāk ēd kalorijām bagātas brokastis, kāds izvēlas spēcinošāku maltīti pirms sporta nodarbībām pēcpusdienā, ieradumi mijas ar impulsiem un emocijām.

Andis Brēmanis stāstīja par dažādo maizes veidu popularitāti un īpašībām. Pasākuma noslēgumā bija iespēja no tiem pašiem ingredientiem katram veidot savu ideālo sviestmaizi. Šajā brīdī varēju pievienoties Andim Brēmanim, kurš vēlējās šo itin jauko produktu vidū redzēt vairāk sezonālo zaļumu, dārzeņu un salātu.

Atgriezušies mājās ar Fazer dāvinātajiem kukulīšiem, uzmeistarojām savas ideālās sezonas sviestmaizes. Tumšā maizīte ir rudzu maize ar iesalu, kvinoju un arbūza sēklām. Tā ir ļoti mīksta, mazliet mitra, aromātiska, ar patīkamu struktūru, ko bagātina graudi un sēklas.

Viens no mūsu variantiem – biezpiens vai mājas siers + redīsu šķēlītes + zaļumi pēc izvēles.

Otrs – mīkstais siers + svaigs gurķis + tomāts + rukolas salāti. Abi salikumi mūsu mājās iecienīti arī ar Fazer rudzu sausmaizītēm.

Trešā maizīte ir gatavota ar griķu maizi. Griķi mūsu mājās garšo visiem, tos regulāri ēdam pusdienās, ar nostalģiju atcerējāmies arī Kellogg’s pirms gadiem ražotās brokastu pārslas no griķu miltiem. Griķu maizīte ir ļoti jauka pārmaiņa, kad apnīk parastā kviešu baltmaize vai graudu maize, tās garša ir piesātināta un savdabīga.

Maizītes savā iecienītajā veidā pagatavoja mūsu meita Milda – plāna kārtiņa ar zemesriekstu sviestu + svaigu zemeņu šķēlītes. Ja grib saldāku, var uzkaisīt nedaudz cukura vai uzgriezt banānu ripiņas. Ja vēl pa ķērienam ir kādi ēdamie ziediņi, maizītes var rotāt ar tiem, tad būs pavisam krāšņi!

Paldies Fazer Latvija par jauko pasākumu!

Sastāvdaļas

Pirmais variants

 • Rudzu maize
 • Mājas siers vai biezpiens ar krējumu
 • Redīsi
 • Zaļumi pēc izvēles – dilles, loki, pētersīļu un skābeņu lapiņas
 • Sāls

Otrais variants

 • Rudzu maize
 • Svaigais siers vai mīkstā siera bumbas
 • Svaigs gurķis
 • Tomāts
 • Rukolas salāti
 • Sāls, malti melnie pipari

Trešais variants

 • Griķu maize (vai tostermaize)
 • Zemesriekstu sviests
 • Svaigas zemenes
 • Pēc vēlēšanās nedaudz cukura vai banānu šķēlīšu

Soļi

Pirmais variants

Solis 1

Maizes šķēlēm biezā kārtā uzsmērē mājas sieru vai ar krējumu un sāli sajauktu biezpienu.

Solis 2

Biezpienā sasprauž redīsu šķēlītes.

Solis 3

Pārkaisa visu ar sakapātiem zaļumiem pēc izvēles.

Otrais variants

Solis 1

Ja lieto smērējamo svaigo sieru, to klāj uz maizītes vispirms.

Solis 2

Gurķi un tomātu sagriež šķēlēs, vispirms uz maizes liek gurķa, pēc tam tomātu šķēlītes.

Solis 3

Beigās bagātīgi pārkaisa visu ar rukolas salātiem.

Solis 4

Ja lieto mīkstās siera bumbas, vispirms liek dārzeņus un salātus, beigās sieru.

Trešais variants

Solis 1

Griķu maizes šķēlēm uzsmērē plānu kārtiņu zemesriekstu sviesta.

Solis 2

Zemenes sagriež šķēlītēs, pārliek maizītēm.

Solis 3

Ja zemenes gadījušās skābākas, var pārkaisīt nedaudz cukura vai pārlikt ar banānu šķēlītēm.

Solis 4

Pēc vēlēšanās un iespējām šīs maizītes var dekorēt ar ēdamajiem ziediņiem – zemeņu ziediem, atraitnītēm, vijolītēm, mazo neļķīšu ziedlapiņām vai mārpuķītēm.

Mūsu grāmata

Izpārdota!

Saistītās receptes

Pupiņu pastēte

Pupiņu pastēte

Vai tomēr pupiņu smēriņš? Vai varbūt biezenis? Vai ķausis? Sauc, kā gribi, šo blendēto pupiņu masu ar dažādām piedevām, atdzesētu smērē uz maizītes, ēd ar karoti, siltu var ēst kā piedevu vai pamatēdienu. Ja kartupeļu biezeni ar baudu ēd ikviens, tad līdzīgā veidā pagatavotas pupiņas līdz šim nav tik ļoti ierasts ēdiens.

Ķimeņu kartupeļu cepumi

Ķimeņu kartupeļu cepumi

Ķimeņu cepumi ļoti piestāv laikam starp Jāņiem un Pēteriem. Cepumi ir ļoti, patiešām, ļoti garšīgi. Ja cepsi tos viesībām, cepumi pazudīs zibenīgi, to zinām no pieredzes.

Lieldienu olas 2021

Lieldienu olas 2021

Lieldienu olas var nokrāsot ar pavisam parastām ēdamlietām, ko varam atrast ikvienā virtuvē. Mūsmājās parasti krāsojam olas, raibumam pietinot augus, izmantojot putraimus, rīsus un makaroniņus. Bet šogad no dabīgiem materiāliem izmēģinājām iegūt visus varavīksnes toņus, krāsojot olas ar auksto krāsošanas metodi.

Mūsu sadarbības partneri