Lielās dienas svinības z/s “Vaidelotes”

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

Lielās dienas svinēšana kopā ar “Lauku Ceļotāju” Bauskas novada Codes pagasta bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Vaidelotes” pie saimniekiem Dairas un Arnolda Jātniekiem un viņu pieciem dēliem. Šeit var svinēt arī citus gadskārtu svētkus, uzzināt, kā audzē garšaugus un tējas. Saimniecībā iespējams iepazīties ar latvisko dzīves ziņu, lauku ikdienu un veselīgu uzturu, izprast maizes tapšanas ceļu.

Šeit neliels ieskats par tur redzēto.

Saimnieki un viņu viesi

Pasākumu bagātināja folkloras grupa no Ceraukstes “Laukam pāri”

Ziedojumu lentu izkāršana ābelēs

Rotaļas aukstuma aizbiedēšanai

Izpēršana ar zāļu slotiņām – slimība ārā, veselība iekšā!

Lieldienu šūpoles

Lielais suns Badijs uzvedās ļoti pieklājīgi – olas baudīja tikai ar acīm...

... atšķirībā no sava mazā drauga Pipara

Olu ripināšana – laika velšana

Cienasts – speķa rauši, plātsmaizes un, protams, olas

Lielā bļoda ar ar biezputru

Tā bija miežu kailgraudu biezputra ar sačurkstinātu speķa kumosiņu mērci. Saimniece parasti uz Lieldienām taisot biezpiena ēdienus, klimpas, bet šogad cienāja ar karsto putru ziemas aizbiedēšanai

Olu kaujas. Uzvar visi, kuri piedalās!

Priecīgas Lieldienas vēl saimniece Daira Jātniece!

Attēlu galerija

Mūsu grāmata

Citi stāsti

Brokastis “Zaļajā salā”

Brokastis “Zaļajā salā”

Vai maz jāpārliecina kāds, ka vietās, kur ceļojot paliec pa nakti, labas brokastis ir ļoti svarīgas. Putriņa ar pašvārītu ievārījumu. Mazas uzkodas, kas mainās, atkarībā no gadalaika un saimnieku iedvesmas. Zaļumi un dārzeņi. Bekons un omlete. Pildītas biezpiena pankūkas. Kafijas kanna. Noslēgumā – mazs rupjmaizes kārtojums. Galdi ar baltiem galdautiem, saklāti verandā ar skatu uz dārzu.

Meteņi Vecumniekos

Meteņi Vecumniekos

Kas ir īstais Zemgales budēlis? To šogad braucām lūkoties uz Vecumniekiem, kur jau piekto gadu senās Meteņu tradīcijas atjauno ar prieku un sparu.

Mūsu sadarbības partneri

Par autortiesībām

Šeit publicētais saturs (teksts un attēli) ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura šo materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana pārpublicēšanai ir aizliegta bez "Garšīgā Latvija" rakstiskas atļaujas.

Par datu aizsardzību

Sadaļā Par privātumu variet lasīt detalizētāku aprakstu par to, kā tiek izmantoti Jūsu lietotāja dati.

 

Projekta atbalstam

Respektējot jūsu lietošanas ērtības, mēs nepārdodam reklāmas vietas mūsu mājas lapā, tādēļ aicinām atbalstīt šī un citu mūsu projektu attīstību, ziedojot mūsu sadarbības partnerim – Izglītības un kultūras atbalsta biedrībai Balta