Piparkūku mājiņa? Šoreiz katedrāle

Karbonāde rakstos

Pagājušā gadsimta sākumā izdotajās pavārgrāmatās bieži minēts, ka karbonādes jācep sviestā un pēc cepšanas tās arī vēlams aplaistīt ar brūni saceptu sviestu.

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

Piparkūku mājiņas vietā Mākslas akadēmijas studentes Daina (rotu dizains), Elza (porcelāns un keramika) un Milda (tekstils un dizains) šogad uzcēla pamatīgu katedrāli. Savu palīdzību neliedza arī Dainas draugs Toms. Lai mākslas zinātnieki skaidro, cik tur gotiskā, cik eklektiskā vai kāda cita stila. Būve izdevās grandioza (61 x 32 x 32 cm)!

Piparkūku mīklu pirkām Iļģuciema maiznīcā, kura nu atkal ir atdzimusi saviem cienītājiem par prieku. Viņu piparkūku mīkla ir tikpat garda un labi veidojama kā agrāk. Logu vitrāžām ir lietotas sadrupinātas ledenes, kas cepoties izkūst un izplūst, veidojot krāsainos “stiklus”. Kā līme izmantota cukura glazūra. Daina ar īstenu inženiera un arhitekta atvēzienu zīmēja piegrieztnes, pēc kuru šabloniem piegrieza vajadzīgās detaļas. Izceptās detaļas pēc tam ar lielu rūpību pa daļām montēja un līmēja, beigās savienojot jumta izbūvi ar pašu ēku.

Šādām konstrukcijām noder atveres sveču ievietošanai. Protams, jārēķinās, ka virs svecēm jābūt gana lielam attālumam līdz griestiem un logiem, lai tie neapdeg un nesaplaisā. Ja viss izdevies pēc visiem “ugunsdrošības noteikumiem”, sveču gaisma rada mirdzošas krāsu spēles logu vitrāžās, un telpu pilda bagātīga smarža.

Māja tapa gatava nepilnas diennakts laikā, kārtējo reizi nospriežot, ka neviens obligātais mācību uzdevums nenoved tādā azartā un radošā priekā. Lai iedvesma jauniem darbiem!

Meiteņu iepriekšējo veikumu var aplūkot šeit.

Mūsu grāmata

Izpārdota!

Citi stāsti

Karbonāde rakstos

Karbonāde rakstos

Pagājušā gadsimta sākumā izdotajās pavārgrāmatās bieži minēts, ka karbonādes jācep sviestā un pēc cepšanas tās arī vēlams aplaistīt ar brūni saceptu sviestu.

Kāpostu tīteņu ceļš uz Latviju

Kāpostu tīteņu ceļš uz Latviju

Katru gadu 30. novembrī Zviedrijā svin Kāpostu tīteņu dienu. Tā ir veltīta Zviedrijas dažādu tautību iedzīvotāju kultūras vērtību bagātībai un līdzāspastāvēšanai. Zviedrijas pilsētu muzejos rīko augsta līmeņa pasākumus ar dažādu prominenču piedalīšanos.

Mūsu sadarbības partneri

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Par autortiesībām

Šeit publicētais saturs (teksts un attēli) ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura šo materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana pārpublicēšanai ir aizliegta bez "Garšīgā Latvija" rakstiskas atļaujas.

Par datu aizsardzību

Sadaļā Par privātumu variet lasīt detalizētāku aprakstu par to, kā tiek izmantoti Jūsu lietotāja dati.

 

Projekta atbalstam

Respektējot jūsu lietošanas ērtības, mēs nepārdodam reklāmas vietas mūsu mājas lapā, tādēļ aicinām atbalstīt šī un citu mūsu projektu attīstību, ziedojot mūsu sadarbības partnerim – Izglītības un kultūras atbalsta biedrībai Balta