Otrdiena, 7 aprīlis, 2015 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Ierauga rupjmaize ar sēkliņām

Ierauga-rupjmaize_VO_4030027

Līdz šim pietrūka drosmes savā mājas virtuvē izcept ierauga rupjmaizi. Ne man īstās, simtgadīgās koka abras, ne man maizes krāsns, kurā ogles uzkarsēt līdz 300 grādiem. Jāatzīstas, šķita, ka arī tā mīcīšana līdz trešajiem sviedriem nebūtu pa spēkam. Turklāt tik gardu rupjmaizi Latvijā var nopirkt veikalā – gan Lāči, gan Alberts, gan Ķelmēni un Svētes cepēji gādā, lai laba maize būtu pieejama vienmēr. Līdz kādu dienu ieradās Mārcis Bendiks, lepns jo lepns. Līdzi viņam bija pirmie pašceptās maizes paraugi, ar ķirbju sēklām, ar saulē kaltētiem tomātiem un olīvām, ar dažādu sēkliņu maisījumu. Ar ķimenēm un bez. Ar balto cukuru un brūno. Nu, kura jums labāk garšo? Maize bija cepta formā, mīkla starp biezu un šķidru, nekādas lielas piepūles pie mīcīšanas, recepti iedevusi Ilmīte (tēlniece Ilme Lāce). Maize cepta elektriskajā krāsnī, 180 C grādos. Faktūrām un smaržām bagātīgās šķēlītes iekārdināja pamēģināt arī mūs. Lasīt vairāk.

Svētdiena, 3 marts, 2013 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Dzērveņu un šokolādes torte

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vija ir brīnišķīga vecmāmiņa, gaida ciemos un lutina savus mīļos ar saviem virtuves meistarstiķiem gan darba dienās, gan svētkos. Mazbērni apmeklē mūzikas skolu pretī Vijas mājai un allaž ieskrien pie vecmāmiņas ciemos. Katru sagaida kāds kārums.

Vijas pūrā ir dažādu gardu kūku receptes, bet šī torte parasti jubilejās tiekot apēsta pati pirmā. Kakao rūgtenā glazūra, dzērveņu un krējuma skābenums lieliski papildina saldā biskvīta kārtas. Atšķirībā no klasiskā olu biskvīta, šajā tortē biskvīts ir sulīgāks. Lasīt vairāk.

Sestdiena, 17 novembris, 2012 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Svētku kliņģeris

 

Ingrīda Legzdiņa ir konditore ar 32 gadu darba stāžu. Viņas ceptos kliņģerus esam pasūtījuši mācību centra “Digital Guru” semināriem un kursu noslēgumiem. Tā kā mūsu sadarbība jau ilgst vairākus gadus, un kliņģeri allaž bijuši izcili, lūdzām konditorejas īpašnieku Māri, vai viņi varētu ar sava lieliskā kliņģera recepti padalīties uz Latvijas dzimšanas dienu.

Mums par lielu prieku, saspringtajā pirmssvētku dienā drīkstējām ielūkoties smaržu un garšu valstībā, kur, miltiem putot un sviestam kūstot, notiek noslēpumainās burvestības.

Darba gaitā (oh, Ingrīdas augstā meistarība! Viss notika kā paātrinātā filmā.) vienojāmies, ka visu sastāvdaļu mēru un svaru šeit nebūs, jo daļu Ingrīda liek/ber/lej uz acumēra vai lietojot savas lāpstiņas vai ierastos traukus, vārītais krēms un drumstalas bija sagatavotas jau iepriekš. Ingrīda apstiprina, ka rauga mīkla kliņģerim ir jāsajūt ar rokām. To var iegūt ar pieredzi. Mēģiniet! Ja vēlaties šo kliņģeri nobaudīt tieši tādu, kādu to cep Ingrīda, to var pasūtīt, zvanot pa telefonu 26555787 Mārim Drēviņam.

© 2010 Garšīgā Latvija. Visas tiesības aizsargātas