Piparkūku mandalas

Ievads

Teksts: Sandra Ošiņa

Foto: Valdis Ošiņš 

Šogad pirmo reizi izmēģinājām veidot piparkūku mandalas.

Mandalu zīmēšana harmonizē cilvēka garīgo pasauli, atjauno līdzsvaru. Tā ir sava veida meditācija, kas palīdz personības izaugsmei. Zīmējumu veido no dažādiem simboliskiem ornamentiem.

Mandalās ir sastopami dažādu reliģiju simboli, kurus var dažādi traktēt. Bet katra no tām pauž konkrētā cilvēka tā brīža iekšējo stāvokli.

Mākslinieces secināja, ka šīs formas piparkūkas rotāt bija patiešām atšķirīgi. Apaļā forma ir ļoti pateicīga dažādām radošām izpausmēm. Rezultātā tapa vizuāli ļoti pievilcīgas dāvanas ar dziļāku jēgu. Tāpat kā vasaras saulgriežos apaļais simbols iezīmējas dažādos rituālu piederumos – sierā, vainagos, tā arī šīs apaļās piparkūkas sasaucas ar saules ritu. Lai ar šo iezīmējam brīdi, kad dienas atkal top garākas!

Piparkūkas cepa un rotāja jaunās mākslinieces Ingūna Levša, Vivianna Maria Staņislavska, Milda Ošiņa no LMA un apmaiņas studente no Bratislavas Zuzana Hánová (vēl līdz 30. decembrim variet apmeklēt Jarmarku Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ir arī viņu darbi). Palīdzību neliedza arī IT students Reinis Znotiņš no RTU, kurš savulaik absolvējis Rīgas centra daiļamatniecības pamatskolu.

Ja nejūtieties pārliecināti par savām mākslinieka spējām, sākotnēji idejas mandalu rakstiem var arī atrast internetā:
http://www.pinterest.com/deborahbeaupre/henna-mandala-patterns-designs/
http://www.pinterest.com/bonnielarter/hennamandala/

Ja vēlaties piparkūku mīklu gatavot paši, recepte šeit. Turpat atradīsiet arī informāciju, kā pagatavot olbaltumu glazūru.

Mandalas

Mūsu grāmata

Saistītās receptes

Šokolādes piparmētru bezē cepumi

Šokolādes piparmētru bezē cepumi

Piparmētru un šokolādes savienību allaž esmu meklējusi un ar prieku baudījusi gan konfektēs, gan saldējumā, gan šokolādes tāfelītēs.

Zviedru piparkūkas

Zviedru piparkūkas

Ļoti vienkāršu un izcili gardu piparkūku recepte pie mums atceļoja no fotogrāfes Intas Rukas, kaimiņienes un īsta drauga. Inta allaž bijusi ļoti dāsns cilvēks, vienmēr dalījusies ar visu labo, sākot ar smaidu un labu garastāvokli, beidzot ar visu pašas dārzā izaudzēto.

Visskaistākās piparkūkas Latvijā

Visskaistākās piparkūkas Latvijā

Agnesi Vīdneri Facebook lietotāji pazīst kā Canamelle, īstenu piparkūku lielmeistari, diplomētu konditori, kuras ceļš līdz mīļotajai profesijai bijis gana neparasts.

Mūsu sadarbības partneri