Trešdiena, 5 jūnijs, 2013 - Gatavo
Foto: Valdis Ošiņš Pierakstīja: Sandra Ošiņa

Cūkgaļas rulete

Rulete-01

Baiba vismīļāk gatavo gaļas ēdienus, jo ir pēc izglītības desu meistare. Ar iedvesmu un labu garšas izjūtu taisa desas, galertus, pastētes un pēc sentēvu metodēm kūpina gaļu un zivis. Viss ir svaigs, dabīgs, bez e-vielām un mākslīgiem uzlabotājiem. Savus izstrādājumus ved uz Rīgas zemnieku tirdziņiem, pircēji novērtē, atgriežas atkal un atkal, jau iepriekš pasūta un lūdz paglabāt sev kārotos gabaliņus.
Žāvējumus pie Baibas mēs pērkam nu jau pusgadu. Mūs pārliecināja Baibas pagalmā redzētā žāvētava ar alkšņu malkas krāvumu. No citiem žāvējumiem šie atšķiras ar to, ka nav piepumpēti ar ūdeni, tāpēc ilgāk uzglabājami. Pastāvīgi ēdot šos gardumus, ir tikai viena ķibele – roka vairs neceļas pirkt tā saucamos „gaļas izstrādājumus”. Gluži vienkārši mainās garšas izjūtas, un dīvainās mūsdienu tehnoloģijās iegūtās desas un šķiņķus, piesātinātus ar sojas un sāls šķīdumiem un daždažādām e-vielām, nav vēlēšanās likt uz galda.

Pircēji, kam nav pa prātam žāvējumi, izvēlas gaļas ruletes – aromātiskas, sulīgas un svaigas. Baiba mums ļāva ielūkoties, kā tās top. Tās tiek gatavotas pēc acumēra, tāpēc precīzu daudzumu sastāvdaļām šeit nebūs. Ja kāds vēlas gatavot pats, var konsultēties pie pašas Baibas. Viņu var satikt Rīgā, ceturtdienu priekšpusdienās Dzirciema ielas zemnieku tirgū, sestdienās – Čiekurkalna tirgū. Un pie viena nopirkt kādus smaržīgus un gardus lauku labumus.

 

Sastāvdaļas

Cūkas rolāde jeb rulete 2 gab.

Cūku sāna gabals bez kaula, vairāk kā 2 kg

Sāls, pipari

Pildījums

burkāni

mazliet maltu čili piparu

mazliet maltu melno piparu

pēc izvēles

paprika

melnās plūmes

omlete

Buljonam

burkāni, sīpoli, ķiploki, smaržīgie pipari

Darba gaita

1. Gaļu sapilda, cieši satin un nosien ar pārtikas diegu.

2. Gatavo buljonu – uzvāra lielā katlā ūdeni ar garšvielām un garšsaknēm. Ruletes liek buljonā un vāra 2– 3 stundas.

Ruletes ņem laukā no katla, atdzesē vai nu zem sloga (pēc veco saimnieču metodes), vai pārklātas, lai neapkalst.

3. Noņem diegu, griež šķēlītēs.

4. Palikušo buljonu izlieto pastētei, soļankai vai citai bagātīgai zupai.

Komentēt

© 2010 Garšīgā Latvija. Visas tiesības aizsargātas